1. Categories : Banknoty / Papiergeld / Paper money > Banknoty świata alfabetycznie / Paper money: Worldwide > Irak / Iraq
 
Auction
Views: 746 

S2-3466 IRAK - 10000 DINARÓW (2002) FAŁSZERSTWO NA ORYGINALNYM PAPIERZE NIE ROZCIĘTA PARA (number gda000046730)

10 000 dinarów (2002). Fałszerstwo na oryginalnym papierze i z oryginalnych (lub częściowo oryginalnych) form drukarskich. Stan 1/1-. Banknoty o wysokim nominale 10000 dinarów zostały wprowadzone do obiegu na krótko przed upadkiem Saddama. Wcześniej najwyższym nominałem było zaledwie 250 dinarów. W chaosie drugiej wojny w Zatoce Perskiej pojawiły się falsyfikaty drukowane na oryginalnym papierze i przy użyciu (częściowo ?) oryginalnych form drukarskich. Falsyfikaty różnią się od oryginałów tym, że pasek zabezpieczający jest na nich położony na farbie poddruku, podczas gdy na oryginałach pasek ten leży pod farbą. Tu oferujemy nie rozciętą parę falsyfikatów.

  Price   $ 11.42
  Time left   Good'Til Cancelled
Add to Watch list
  Seller   g_d_a
Terms
      See other items
Ask a question
Send e-mail to the seller without signing in
g_d_a@interia.pl
  Auction type   Fixed Price
  Available   1
Fixed Price

If you click on the button below, you will be the buyer of offered item. 

Oznaczenia gradingowe stosowane przez GDA

Jak zlecić fotograding?

Warunki sprzedaży, dane do przelewu

Central Bank of Iraq
10 000 dinarów (2002). Fałszerstwo na oryginalnym papierze i z oryginalnych form drukarskich. Nie rozcięta para. Stan 1/1-.

Banknoty o wysokim nominale 10000 dinarów zostały wprowadzone do obiegu na krótko przed upadkiem Saddama. Wcześniej najwyższym nominałem było zaledwie 250 dinarów. W chaosie drugiej wojny w Zatoce Perskiej pojawiły się falsyfikaty drukowane na oryginalnym papierze ze znakiem wodnym i przy użyciu oryginalnych (częściowo oryginalnych ?) form drukarskich. W naszej opinii formy rewersu są dorobione, a formy awersu oryginalne. Falsyfikaty różnią się od oryginałów między innymi tym, że pasek zabezpieczający jest na nich położony na farbie poddruku, podczas gdy na oryginałach pasek ten leży pod farbą. Tu oferujemy nie rozciętą parę falsyfikatów.